În atenţia persoanelor fizice şi juridice din comuna Secusigiu

Iarna se apropie cu paşi repezi şi ninsorile vor ajunge  cu siguranță și în comuna noastră, de aceea, dorim să reamintim tututuror cetăţenilor şi operatorilor economici, că sarcina îndepărtării gheţii şi zăpezii de pe trotuarele şi parcările din jurul imobilelor unde îşi au domiciliul sau îşi desfăşoară activitatea, le revine proprietarilor/locatarilor,  potrivit Ordonanţei de Guvern nr. 21/2002 privind gospodărirea localităţilor urbane şi rurale, art. 9, lit f, precum şi potrivit prevederilor hotărârii Consiliului Local, privind buna gospodărire a comunei.
Nesocotirea acestor sarcini va atrage după sine aplicarea unor sancţiuni contravenţionale, respectiv amenzi, potrivit actelor normative în vigoare.
Serviciul Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă, cu o deosebită consideraţie pentru securitatea căminului dumneavoastră, vă recomandă să verificaţi şi să curaţaţi coşurile şi burlanele de fum, înainte de utilizarea acestora pe perioada iernii.
SVSU Secusigiu

Both comments and pings are currently closed.