Sărbătoarea „Fiii Satului”

 

Sâmbătă și duminică, 22-23 iunie, au fost două zile de sărbătoare pentru comuna Secusigiu. Două zile pregătite anume pentru ca întreaga comună să îmbrace haine de sărbătoare. S-a desfășurat „Fiii Satului”, sărbătoarea comunei noastre!

O sărbătoare a bucuriei, a spectacolului, o sărbătoare a tuturor cetățenilor comunei Secusigiu!

Au fost două zile în care muzica, distracția și voia bună s-au mutat efectiv la Secusigiu, programul propus pentru sărbătoare atrăgând o mulțime de spectatori, fiind unul pe măsura așteptării publicului, care a putut urmări un concurs de gătit cătlane, trupe de muzică ușoară cu artiști consacrați, spectacol folcloric de excepție, cu participarea unor ansambluri și soliști de seamă.

Au fost cu adevărat două zile de mare sărbătoare, platoul din jurul scenei fiind ocupat din timp de cei veniți a se bucura de spectacolele pregătite anume pentru acest eveniment de seamă al comunei, un eveniment din cadrul căruia nu puteau lipsi jocurile aduse pentru copii, fiind adus și un trenuleț care a avut un mare succes printre cei mici.

 

Both comments and pings are currently closed.