Intâlnirea de la Timișoara

Primarul Cheșa Ilie a participat la întâlnirea de la Timișoara cu președintele României, domnul Klaus Iohanis

Primarul Cheșa Ilie a fost prezent împreună cu alți primari din România, precum și cu conducerea Consiliului Județean Arad la Timișoara, pentru o întâlnire informală cu președintele României, domnul Klaus Iohanis. A fost o întâlinire oficială, la care s-au discutat diverse probleme stringente pentru administrațiile locale, printre subiecte abordându-se modul de finanțare de la bugetul național: mod de calcul, repartizări investiții etc.

Cu acest prilej, primarul comunei noastre a avut și o serie de discuții pe diverse teme de interes public, urmărind prin aceste demersuri să obțină sprijin pentru proiectele comunei. Avem un primar apreciat în județul Arad, care iată, a fost solicitat la nivel central, fiind chemat la întâlniri de cel mai înalt nivel.

Both comments and pings are currently closed.