ASFO Sânpetru German- Voința Munar un derby al orgoliilor

IMG_9508 [800x600]Putem spune că „EL CLASICO” comunei Secusigiu s-a jucat în acest retur pe data de 28 mai, între Voința Munar și F.O.Sânpetru German! A fost o partidă a orgoliilor, dar și a prieteniilor, o partidă care an de an face deliciul iubitorilor de sport din comună.
În acest retur de campionat, meciul s-a desfășurat pe terenul din Sânpetru German, unde, toți iubitorii „sportului rege” au fost prezenți, anume pentru a-și încuraja favoriții, pentru a face galerie echipei localității lor.
Vremea a fost una prielnică sportului, după cum vedeți din imaginile surprinse la partidă, scorul final fiind favorabil gazdelor, ASFO Sânpetru German câștigând cele trei puncte puse în joc.
Nu comentăm faze de joc, nu ne dăm cu părerea despre evoluția unei echipe sau alta, cu toții aparțin comunei noastre și de aceea,  felicităm ambele echipe și le urăm succes în partidele pe care le dispută cu adversari din afara comunei Secusigiu.

Both comments and pings are currently closed.