„Foresta Oil” aduce liga a IV-a în comună!

DSC_6664 [800x600]„Foresta Oil” Sînpetru German oferă ocazia iubitorilor de fotbal din comuna noastră, de a urmări pe viu partide din cadrul primei ligi județene pe terenul din Sînpentru German. Am fost și noi prezenți la confruntarea cu echipa din Mailat, partidă la care a asistat un public destul de numeros, în pofida vremii neprimitoare.
După cum puteți observa din pozele de mai jos avem  spectatori de la cei mai mici până la pensionari. Este o bucurie pentru iubitorii sportului rege, că la Sânpetru German pot urmării partide de fotbal cu adversari de calibru, la nivel județean.
Să sperăm că de fiecare dată când echipa noastră va juca pe teren propriu să fie susținută de cât mai mulți iubitori ai fotbalului, important nefiind rezultatele obținute ci bucuria sportului.

Both comments and pings are currently closed.