Un an 2016 pozitiv pentru comuna Secusigiu

secusigiu VICEDacă este să vorbim de un bilanț al anului 2016 aș începe prin a sublinia că în toată această perioadă, colaborarea cu colectivul Primăriei și Consiliul Local a fost și este una foarte bună. În special doresc să scot în evidență colaborarea mea cu primarul Cheșa Ilie, împreună cu care am conlucrat pentru binele comunei și al comunității noastre locale. Aceiași colaborare bună am avut-o și cu cetățenii comunei pe care îi susțin în toate problemele cu care aceștia se confruntă și cărora le transmit pe această cale că ușa mea este mereu deschisă pentru ei.
Ceea ce s-a realizat în anul care a trecut este o continuare a programului de modernizare, cu rezultate reale și vizibile în ce privește evoluția în bine a comunei.
Fiind la ora bilanțului anului 2016, putem vorbi de noi străzi pietruite, trotuare amenajate, investiții în instituțiile școlare etc. Pot spune că sunt mulțumit pentru că am reușit și eu, nu doar ca viceprimar, ci în primul rând ca cetățean al comunei,  să pun umărul la realizarea tuturor investițiilor derulate în comuna Secusigiu, investiții necesare și utile.
Pentru viitor ne propunem la fel de multe proiecte și sper să reușim să continuăm pe acest drum al progresului pentru comuna noastră.
Viceprimar Delamarian FlaviusDacă este să vorbim de un bilanț al anului 2016 aș începe prin a sublinia că în toată această perioadă, colaborarea cu colectivul Primăriei și Consiliul Local a fost și este una foarte bună. În special doresc să scot în evidență colaborarea mea cu primarul Cheșa Ilie, împreună cu care am conlucrat pentru binele comunei și al comunității noastre locale. Aceiași colaborare bună am avut-o și cu cetățenii comunei pe care îi susțin în toate problemele cu care aceștia se confruntă și cărora le transmit pe această cale că ușa mea este mereu deschisă pentru ei.
Ceea ce s-a realizat în anul care a trecut este o continuare a programului de modernizare, cu rezultate reale și vizibile în ce privește evoluția în bine a comunei.
Fiind la ora bilanțului anului 2016, putem vorbi de noi străzi pietruite, trotuare amenajate, investiții în instituțiile școlare etc. Pot spune că sunt mulțumit pentru că am reușit și eu, nu doar ca viceprimar, ci în primul rând ca cetățean al comunei,  să pun umărul la realizarea tuturor investițiilor derulate în comuna Secusigiu, investiții necesare și utile.
Pentru viitor ne propunem la fel de multe proiecte și sper să reușim să continuăm pe acest drum al progresului pentru comuna noastră.
Viceprimar Delamarian Flavius

Both comments and pings are currently closed.