Vestiarele din Secusigiu și Munar, în renovare!

IMAG0109 [800x600]Vestiarele echipelor din Munar și Secusigiu au intrat în renovare, la cele două locații derulându-se lucrări de amenajare a vestiarelor, fiind prevăzute introducerea apei și a curentului, încetul cu încetul vestiarele destinate jucătorilor celor doupă echipe urmând a fi puse la punct.
Lucrările inițiate de primarul Cheșa Ilie vizează îmbunătățirea condițiilor existente la cele două vestiare. „Am sprijinit și sprijin mereu activitățile sportive ale comunei, după posibilitățile bugetului local și ținând cont de îngrădirile legislative care asigură un cadru destul de restrictiv finanțării echipelor de fotbal. Astfel, chiar dacă aș  dori să ajut mai mult echipele comunei noastre,legislația existentă nu îmi permite decât anumite cheltuieli de la bugetul local pentru finanțarea echipelor, cheltuieli care sunt insuficiente față de necesități”, ne-a precizat primarul CheșaIlie.

Both comments and pings are currently closed.