ZILELE COMUNEI SECUSIGIU – Lansarea monografiei

DSC_9599 [800x600]Prezentarea oficială a monografiei comunei a avut loc la Căminul Cultural din Secusigiu, după liturghia de la Biserica Ortodoxă. Practic, după liturghie, toți fiii satului, împreună cu Înalt Prea Sfințitul Timotei Seviciu, cu ceilalți  preoți din comună, precum și cu invitații s-au deplasat la Căminul Cultural din Secusigiu, unde primarul Cheșa Ilie a organizat o agapă și un scurt moment artistic.
Printre invitați i-am mai remarcat și pe deputații Eusebiu Pistru și Petru Dalca, ambii sosiți la acest moment important pentru comuna noastră, precum și pe fostul deputat Iustin Cionca, prieten vechi al comunei noastre. Un moment deosebit l-a reprezentat și înmânarea distincției de cetățean de onoare pentru domnul Ioan Cuzman (fiu al Secusigiului).

Both comments and pings are currently closed.