Documentațiile proiectelor comunei depuse la Ministerul Dezvoltării

20171026_114948 [800x600]Luna trecută primarul Cheșa Ilie s-a deplasat la București, la Ministerul Dezvoltării, pentru a depune documentațiile unor proiectede investiții aprobate spre finanțare, proiecte benefice pentru comuna noastră.
Este vorba despre depunerea docu-mentațiilor aferente pentru proiectele:
-renovarea-modernizarea și dotarea școlii cu clasele I-VIII din Sânpetru German
-renovarea-modernizarea și dotarea școlii cu clasele I-VIII din Secusigiu
-renovarea-modernizarea și dotarea grădiniței PN din Sânpetru German
-renovarea-modernizarea și dotarea grădiniței PN din Satu Mare
„ Am fost la Ministerul Dezvoltării pentru a înainta documentația solicitată pentru proiectele pe care le-ați prezentat. Acestea ne-au fost apobate pentru finanțare, fiind proiecte cu impact asupra modernizării comunei, urmând a continua astfel programul de modernizare a instituțiilor școlare din comuna noastră. Împreună cu echipa de la Primărie am muncit mult pentru a vedea aceste proiecte aprobate, astfel încât să beneficiem de finanțare pentru ca la anul să investim în reabilitarea acestor instituții de învățământ din comuna noastră.”-ne-a declarat primarul Cheșa Ilie.

Both comments and pings are currently closed.