Felicitări elevilor merituoși ai Școlii Generale Secusigiu!

olimpiadaUn număr mare de elevi de la Școala Generală din Secusigiu şi Sânpetru German au participat anul acesta la diferite concursuri și olimpiade școlare. Întreaga comunitate se mândrește cu acești copii și cu rezultatele obținute. Ei sunt viitorul de mâine al comunei noastre și vrem să îi felicităm atât pe ei cât și pe părinții lor. În cele ce urmează vă prezentăm elevii care s-au calificat la faza județeană, cu premiile pe care le-au obținut.

Să facem cunoștință și cu elevii care au participat la faza locală a Olimpiadelor Școlare. Deși nu au reușit să se califice la faza județeană, rezultatele lor au fost notabile, chiar merituorii, fapt pentru care îi felicităm și pe aceștia și le dorim mult succes în competițiile școlare viitoare.
Alături de fotografiile lor puteți afla și disciplinele școlare la care au fost la olimpiadă.

Numele aleatorii ale participantilor:

Ahășanei Rahela, Arsin Iulia, Cheșa Răzvan, Rotaru Ana-Maria, Bulz Florina, Cheșa Eliza, Bogdan Petru, Lingurar Florentin, Ardeiu Anda, Barbu Andrei, Bogdan Sebastian, Catalina Andrei, Dobândă Adina, Florea Raluca, Gal Gessica, Gherle Alexandra, Holban Mihaela, Huger Roberta, Iezan Mădălina, Iezdici Romina, Ilia Delia, Luca Bogdan, Ofrim Cătălin, Popov Iasmina, Prodan Raul, Rus Andreea Otniel, Rus daniel, Târnovan Adina, Târnovan Amalia, Tomoioagă Andreea, Șipa Andrada Cornelia, Cozneac Daniela, Horți Roxana, Marina Anamaria.

Both comments and pings are currently closed.