Gloria Secusigiu luptă în liga a VI-a!

DSC_9448Cât privește evoluția echipei din Secusigiu, rezultatele obținute o clasează pe locul șase în serie. Având o zestre de 22 de puncte, Gloria Secusigiu a avut un parcurs presărat atât cu victorii, cât și cu înfrângeri, după cum urmează: 4-3 în deplasare la Ghioroc, 1-0 acasă cu Peregu Mare, 1-0 la Mănăștur, 6-0 pe teren propriu cu echipa din Semlac, 6-1 în deplasare la Glogovăț, 8-1 la Secusigiu împotriva celor din Livada. Urmează o deplasare dificilă la Regal Horia, de unde speră ca echipa noastră să se întoarcă cu un rezultat bun.
Am fost și noi prezenți la partida de acasă contra celor din Semlac, unde am avut ocazia să vedem o mulțime de goluri marcate de ai noștri, scorul final de 6-0 fiind pe placul tuturor suporterilor, primarul Cheșa Ilie aflându-se și el printre cei care au venit să susțină echipa. Ne-a plăcut atmosfera pe care suporterii au creat-o la acest meci și sperăm că de fiecare dată la partidele de acasă, Gloria Secusigiu să aibă aproape un public numeros care să o încurajeze în permanență. Așa stă bine oricărui meci, când scandările suporterilor fac de multe ori diferența, echipa prinzând curaj atunci când are lângă ea suporteri inimoși care o încurajează!

Both comments and pings are currently closed.