Programul de modernizare a comunei continuă!

20140327_111735 [800x600]Este un fapt înbucurător că în ciuda bugetului modest al comunei, printr-o bună colaborare cu Consiliul Județean Arad, în comuna noastră continuă să se deruleze investiții în realizarea mai multor obiective importante pentru comunitatea noastră locală. Fără îndoială că acest lucru este posibil datorită unei gestionări corecte a resurselor financiare ale comunei, motiv pentru care trebuie să felicităm administrația locală, fiindcă a reușit să realizeze un echilibru al bugetului local, pentru a se putea face anumite investiții în comună. În acest sens, primarul Cheșa Ilie ne-a declarat: „Ca de fiecare dată, încerc să identific surse de finanțare și să împart bugetul local pe capitole bine structurate de așa manieră încât să putem realiza anumite investiții în modernizarea comunei. Pentru mine și sper că la fel gândesc toți cetățenii, important este să văd că progresăm continuu, chiar dacă nu se pot face toate dintr-o dată, așa cum ne-am dori cu toții. Trebuie de fiecare dată să ne raportăm la bugetul local al comunei, la sprijinul pe care îl avem de la Consiliul Județean Arad.”

Modernizarea iluminatului public!


 

Un nou tronson de drum finalizat la Sânpetru German!

Ne bucurăm să vă anunţăm faptul că a fost finalizat un nou tronson din Drumul Judeţean care face legătura între Sânpetru German şi Pecica. Este o realizare extrem de importantă pentru locuitorii comunei noastre dar nu numai, ţinând cont de faptul că realizarea unei legături rutiere cu oraşul Pecica, prin construirea podului peste Mureş, a fost un vis al cetăţenilor de zeci de ani care a devenit realitate.  Finalizarea noului tronson de drum a fost posibilă datorită unei bune colaborări între administraţia locală şi Consiliul Judeţean Arad, în acest sens primarul nostru având susținerea Cosiliulu Județean Arad, prin domnul președinte Nicolae Ioțcu, care a oferit sprijin tuturor proiectelor comunei Secusigiu.

Both comments and pings are currently closed.