Remiza pompierilor din Sânpetru German, reabilitată!

IMAG0080Reabilitarea clădirii remizei de pompieri din Sânpetru German este una dintre lucrările necesare care se află acum în stadiu de finalizare. La această clădire s-au executat multiple lucrări de renovare, remiza pompierilor fiind refăcută total: s-a schimbat acoperișul, s-au montat geamuri și uși din termopan, s-a renovat interiorul și exteriorul clădirii, se asigură sistemul de încălzire, se reface curtea interioară, gardul, poartă nouă, și  înclusiv mobilerul încăperilor etc. Cu alte cuvinte, are loc o reabilitare totală a remizei pompierilor, primarul Cheșa Ilie reușind astfel să pună în valoare clădirea, asigurându-se prin aceste lucrări de reabilitare condiții optime echipei SVSU din Sânpetru German.
Lucrările au fost de amploare, clădirea remizei, după renovare arătînd impecabil, despre acest proiect primarul Cheșa Ilie declarându-ne: „De multă vreme am dorit să văd Remiza renovată complet. Acum s-a reușit acest lucru, alocându-se sumele necesare finanțării acestor lucrări de reabilitare a clădirii, comuna noastră având o tradiție îndelungată în ceea ce înseamnă serviciul SVSU, un serviciu care face cinste comunei și care trebuia să beneficieze de condiții cât mai bune pentru desfășurarea activităților specifice. Prin renovarea Remizei am reușit  acest lucru și sper că toți cetățenii comunei sunt în asentimentul meu când spun că era necesară renovarea clădirii. Din păcate, am auzit din nou că același domn Grad a născocit noi minciuni, acum fiind supărat că s-a renovat această clădire și cum dorința lui este de-a denigra orice lucru bun pe care-l facem în comună, a încercat să prostească unii cetățeni cum că gardul remizei ar fi costat 250 milioane lei vechi.  Din nou o minciună a acestui individ, care chiar crede că cineva ar putea să-i asculte bazaconiile. Cum nu prea merită să intru în discuții cu acesta, mai ales că minciunile pe care continuă să le lanseze pe unde merge sunt sesizabile de către oricine care-l cunoaște, vă prezint devizul de lucrări de unde se vede clar că acest gard a costat doar 5072 lei și nu cât a mințit consilierul Grad în foile sale volante. Așadar, o nouă miciună a acestui individ a avut „picioare scurte”, cum se spune, diferența dintre minciuna lui și realitate fiind ca de la cer la pământ!  Aceasta demostrează încă o dată reaua sa voință sau faptul că efectiv vine degeaba la ședințele Consiliului Local, devizul de lucrări pe care vi-l prezint confirmând cele spuse de mine anterior.

Both comments and pings are currently closed.