Trotuare pavate la Munar și Satu Mare

IMAG0148 [800x600]Luna precedentă au început lucrările de construire a unor tronsoane noi de trotuare în Munar și Sânpetru German, lucrări care au în vedere amenajarea unor trotuare noi în cele două localități amintite anterior, amenajări ce se fac prin pavare.
În acest scop au fost achiziționate pavelele necesare, lucrările de amenajare de trotuare pavate derulîndu-se și în prezent, conform proiectului primarului Cheșa Ilie, care ne-a precizat:„ După  cum bine știți în anii precedenți s-au amenajat tronsoane de noi trotuare la Secusigiu și Sânpetru German, motiv pentru care acum astfel de lucrări au fost pregătite pentru celelalte două localități ale comunei, respectiv Munar și Satu Mare. Am informat din timp cetățenii că vom demara aceste lucrări, care au început în acest trimestru IV din an, conform prevederilor bugetare. Vom continua cu amenajarea de noi trotuare și pe viitor, gradual, după cum avem bani disponibili la bugetul local, intenția fiind de a construi cât mai multe tronsoane noi de trotuare în toate localitățile comunei noastre.”

Both comments and pings are currently closed.