Sorocul la Info TV

100_1881 [800x600]Tradiția de a avea un ansamblu popular reprezentativ al comunei continuă! Astfel, ansamblul „Sorocul” din Secusigiu a  fost invitat la Info TV, unde a susținut un spectacol de dansuri populare, arătând întregului județ ce tradiții frumoase avem în comuna noastră și ce costume populare unice. Invitația la Info TV a venit din partea realizatoarei Nicoleta Pavel, împreună cu ansamblul „Sorocul” fiind invitată și solista Andreea Ardelean, fiică a comunei Secusigiu.
Chiar dacă au fost și emoții, tinerii componenți ai ansamblului s-au ridicat la cel mai înalt nivel impresionând prin acuratețea dansului popular. Au avut și susținători, cu ei mergând pe lângă instructor și primarul Cheșa Ilie, care este alături de formația noastră de dansuri încă de la înfințare. Putem spune fără drept de tăgadă că avem la Secusigiu unul dintre cele mai frumoase ansambluri populare din județ, ansamblu de care, după cum spunea primarul Cheșa Ilie, trebuie să fim mândri și să arătăm tuturor ce înseamnă să fii din Secusigiu!

Both comments and pings are currently closed.